İkinci El Kompresör Fiyatları Kocaeli

İkinci el kompresör fiyatları Kocaeli ilinde oldukça uygun fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır. Atmosferdeki havayı alarak sıkıştırıp böylelikle hidrolik gereksinimlerin karşılanmasını sağlayan kompresör aynı zamanda depolama görevi de görmektedir. Motor gücüne sahip olan kompresör makineleri elektrikle çalışmakta havayı yüksek derecede vakumlama yöntemi ile tüp haznesine yerleştirmektedir.

İlerleyen aşamada içeride yer alan hava kontrollü bir şekilde Pnömatik devrelerinin işlev görmesini sağlamaktadır. Makinenin ilerleyen sürecinde elverişli basınç ve boşaltma yapması ile kullanım süreci devam etmektedir. İhtiyaç duyulan kompresör seçiminde çalışma basıncı, kapasite ve ihtiyaç duyulan havanın kalitesi de göz önünde bulundurulmak durumundadır.

Kompresör makineleri yapmış oldukları görevlere bağlı olarak birçok çeşidi yer almaktadır. Birçok modelde üretimi yapılan bu makineler ikinci el olarak da satılmaktadır. Yeni model kompresörlere göre ikinci el fiyatları daha ekonomik olmaktadır. Bunun yanında ikinci kez kullanıma hazır olan makineler iki kez el değiştirmesine rağmen kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Kompresörler kullanım alanına göre zaman ve enerji tasarrufu sağlar. Bu nedenle bu makinenin seçiminde farklı fiyat ve model aralıkları bulunmaktadır. Kullanılacak alana uygun olacak şekilde tercihte bulunmak hizmetten daha fazla verim almayı sağlayacaktır. Diğer yandan alınacak olan kompresör makinesinin uygun fiyatlı olması büyük bir önem arz etmektedir.

İkinci El Kompresör Fiyatları Kocaeli

Kocaeli birçok markaya ve model kompresöre ev sahipliği yapmakta bu bakımdan fiyatları da her bütçeye uyacak şekilde olmaktadır. Makine tercihinde detaylı araştırma yaptıktan sonra karar vermek alınan hizmet sonrası sorun yaşanmasının da önüne geçmeyi sağlayacaktır. Kompresör kullanım şartları mutlaka ilk aşamada okunmalıdır.

İkinci el kompresör fiyatları Kocaeli olarak kullanılacak yönteme göre birçok çeşitte olmaktadır. Bu makinelerin yüksek fiyatlı olması sebebiyle bakım ve onarımları da diğer birçok makineye göre yüksek fiyatlıdır. Makinelerin haftalık, aylık ve yıllık bakımlarının yapılıyor olması hayati öneme sahiptir.

Kompresör bakımları kışlık ve yazlık olacak şekilde mevsimlere göre de yapılmaktadır. Bakımı dikkate alınmayarak yaptırılmayan makineler arıza çıkararak sorun oluşturmaktadır. Arıza çıkaran kompresörlerin parça değişimlerinde ekstra masraflar ortaya çıkabilmektedir.

Kompresör Çeşitleri Nelerdir?

Kompresörler dinamik ve pozitif deplasmanlı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Pozitif deplasmanlı kompresör havanın belli bir hacim içinde sıkıştırılarak basıncının arttırılmasına dayanmaktadır. Bu makineler silindir, piston, rotor ve görev şekillerine bağlı olarak farklı çeşitlere ayrılmaktadır. Dinamik makineler de turbo kompresör olarak da tanımlanmaktadır.

Bu makine sisteminde hava akışı sırasında hava basıncı arttırılmaktadır. Hava tribünleri aracılığı ile yüksek hızlara getirilerek daha sonra da hızı düşürülüp basınç elde edilme şeklinde çalışmaktadır. İşletmelerin birçoğunda pozitif deplasmanlı makineler kullanılırken çok yüksek ve sabit hava debisine ihtiyaç olması durumunda dinamik makineler kullanılmaktadır.

Makinenin çeşitleri ikinci el kompresör fiyatları Kocaeli üzerinde doğrudan belirleyici olmaktadır. Fiyatlar makinenin kalitesi, kullanım alanı, yıpranma durumu ve çalışma basıncı gibi durumlara göre değişiklik göstermektedir. Bakım gerektirmeyen, güvenilir ve performans bakımından sınıfının en iyisi olan ikinci el yağsız kompresör beklenenden çok daha fazlasını sunmaktadır.

Kompresör kullanım alanları makinenin çeşitleri ile doğrudan ilgilidir. Makinenin kullanım alanları göz önünde bulundurulduğunda;

  • Konveyör, karıştırma, harmanlama, karıştırma, kontrol ve işletme mekanizmaları,
  • Gaz sıkıştırma sistemi, hammadde kontrol ve işletme mekanizmaları,
  • Tekstil soğutma sıvıları çalkalama, konveyör, bağlama, sıkma,
  • Dokuma tezgahlarında bükme ve eğme gibi alanlarda kullanılmaktadır.

Diğer yandan cam endüstrisi, kimya, otomotiv, tekstil, petrokimya, enerji, gıda ve sağlık bu makinelerin en sık kullanıldığı yerler arasındadır. Büyük ölçekli firmaların kompresör ihtiyacı isteklere bağlı değişkenlik kazanmaktadır. Büyük çaptaki otomobil fabrikaları büyük ölçekli firmalara verilen örnekler arasındadır.

Büyük ölçekli firmaların yanı sıra küçük ölçekli firmalarda da farklı alanlarda kompresör kullanımı yapılabilmektedir. Küçük ölçekli firmalara da örnek olarak lastik değişimi yapan lastikçileri vermek daha doğru olacaktır. Bu tip alanlarda bu makinelerinin kullanımından alınacak olan verim çok daha fazla olacaktır. Küçük ölçekli ve büyük ölçekli firmalarda kullanılan makineler ikinci el kompresör fiyatları Kocaeli üzerinde etkili olabilecektir.

Kompresör Kullanımında Dikkat Edilecek Unsurlar

Kompresör seçimi hem sıfır makinelerde hem de ikinci el olarak kullanılacak makinelerde büyük bir dikkat gerektirmektedir.

1.      Kapasitenin Doğru Seçimi

Makine seçiminde kapasitesinin belirlenmesi oldukça önemlidir. Basınçlı hava kullanılarak çalışan aletlerin bazıları küçük tüketimlerle çalışırken bazıları düzensiz aralıklarla çalışabilmektedir. Bundan dolayı toplam basınçlı hava ihtiyacının her bir aletim maksimum tüketimlerinin toplamı olmayarak ortama tüketimlerine uygun olmalıdır.

2.      Satış Sonrası Hizmet Yeterliliğinin Belirlenmesi

Kompresör yedek parça fiyatları, en yakın servis noktası, kompresör bakımı gibi faktörlerin satış sonrası için en doğru şekilde belirlenmesi gerekir.

3.      Vida Devrinin Belirlenmesi

Düşük devirli vida grubu ile çalışmak kompresörün daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

4.      Ana Motorun Doğru Belirlenmesi

Vida grubunu tahrik etmek amacıyla ana motor kullanımı yapılmaktadır. Belirlenen kapasitesinin üzerinde motor kullanımı yapılarak daha yüksek enerji maliyetleri ile istenilen değerlere ulaşılmaya çalışılmaktadır.

İkinci el kompresör fiyatları Kocaeli sıfır makine almak yerine farklı sebeplerle ikinci el makine almak isteyenlerin en çok araştırdığı konuların başında gelmektedir. Sorunsuz bir ikinci kullanıma sahip olacak makine seçiminde yanlış tercihte bulunmak hem maliyet bakımından hem de zaman bakımından sorunların oluşmasına neden olacaktır.

Belirlenen şartların dışında ortam şartlarının doğru tespit edilmesinin ikinci el kompresör fiyatları Kocaeli üzerinde etkisi bulunmaktadır. Yüksek kaliteli malzemelerle üretilen kompresör ekipmanları uluslar arası güvenlik testlerine tabi tutulmaktadır. Bu nedenle makine seçiminde kaliteye ayrıca önem verilmek durumundadır.

İkinci el kompresör fiyatları Kocaeli ve çevresinde farklı kullanım alanlarına göre değişebilmektedir. Kocaeli ve çevresinde kompresör seçerken temiz basınçlı olan hava kapasitesi, özgül enerji tüketimi ve işletme basıncının da göz önünde bulundurulması gerekmektedir.