Sakarya Kompresör Servisi

Sakarya Kompresör Servisi | Türkiye’de birçok firma kompresör alanındaki hem ülkemizdeki hem de dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor. Sakarya bölgesinde de kompresör alanında çalışan Sakarya kompresör servisi firmaları sektördeki tecrübeleri, uzman kadroları, başarılı üretim ve satış süreçleri ile ön plana çıkıyorlar. Ülkemizin ve dünyanın pek çok noktasından sipariş alan bu firmalar, Ar-ge alanındaki çalışmaları ile de sektöre yenilikler sunarak değerli katkılarda bulunuyorlar. Basınçlı hava sistemleri ile ürünlerinde kaliteli hizmetleri ile lider firmalar olarak örnek teşkil ediyorlar.

Sakarya Kompresör Servisi

Profesyonel kompresör servisi arayanlar için geniş ürün yelpazeleri ile kompresör ürünlerinde sektörün ihtiyaç duyduğu çeşitliliği en iyi şekilde Sakarya kompresör servisi sağlıyor. Basınçlı hava sektöründe tercih edilmesinin temelinde müşterilerine verdiği kusursuz hizmetler yer almaktadır. Satış sonrası destek hizmetleri ile müşterilerine sadece satış ve hizmet verme aşamalarında değil, bu aşamalardan sonraki servis ve tamir süreçlerinde de gerekli hizmetler en iyi şekilde tecrübeli ve başarılı ekip çalışanları tarafından sağlanmaktadır.

Sakarya Kompresör Servislerinin Hizmet Politikası

Sakarya kompresör servisleri, kaliteden ödün vermeyen müşteri memnuniyeti odaklı hizmet politikaları ile sektörde etkin ve önemli bir yere haiz. Kuruldukları tarihten günümüze kadar değişmeyen iş hayatı prensipleri ışığında ilkeli bir çalışma düzenini benimsemişlerdir. Sahip oldukları uzman kadro, kaliteli ve çeşitli kompresör ürünleri, ürün fiyatları, teslim süresi ve satış sonrası destek hizmetleri ile daima ilk sıralarda tercih edilen firmalar arasında yer almaktadırlar. Üretim ve satış hizmetlerinde dürüstlük ve kalite Sakarya kompresör servisi hizmet politikasının esaslı unsurlarını oluşturuyor.

Sakarya Kompresör Servislerinde Misyon ve Vizyon

Uluslararası standartlarda üretim ve satış yapan kompresör firmaları ile Sakarya kompresör servisleri işbirliği içerisinde faaliyetlerini sürdürmekte ve müşterilerin en iyi servis hizmetini sunabilmek adına rekabeti artıran çalışma politikalarını özümsemektedir. Çalışkan ve tecrübeli uzman kadrosu ile iş güvenliği mevzuatına uygun olarak en kaliteli ve çağdaş hizmeti yüksek teknolojik altyapı doğrultusunda sağlamayı misyon edinmektedir. Servis ve bakım hizmetlerinde vizyonu; yenilikçi, sürekli gelişen kompresör satış, servis ve bakımını ulusal ve uluslararası arenada gerçekleştirmektir.

Orijinal Yedek Parça Hizmeti

Sakarya kompresör servisleri, hizmet verdikleri günden bu yana servis hizmetlerinde ihtiyaç duyulan orijinal yedek parça temini hususunda özenli ve dikkatli bir biçimde çalışmaktadır. Orijinal yedek parça kullanımı kompresör servis hizmetleri açısından oldukça önemli bir unsurdur. Bu unsur her kompresör servisinin sunabildiği bir hizmet değildir. Orijinal yedek parça temini ve servis hizmetlerinde bu orijinal parçaların usta bir şekilde kullanımı kompresör servislerinin hizmet kalitesi çıtasını yükseltmektedir. Orijinal yedek parçalar sayesinde maksimum verimlilik sağlanmaktadır.

Orijinal yedek parçalar; imalatçı firmaların çeşitli ihtimalleri ve en zor koşulları dikkate alarak farklı şartlar altında uzun süreler test edildikten sonra onay verdiği, çalışma süresi kadar garanti kapsamında olan, çalışma süresi boyunca ilk günkü performansını son ana kadar sağlayan ve alanında uzman imalatçıların ürettiği test edilen ve sertifikalandırılan yedek parçalardır. Kompresörlerde uzun süreli kullanımın sağlanması, kompresörlerden beklenen en yüksek performansın elde edilmesi yan sanayi ürünlerinin değil orijinal yedek parçaların kullanımını gerektirir.

Kompresör Nedir?

Atmosferden aldığı havayı sıkıştırarak hidrolik ihtiyaçların karşılanması sürecinde kullanılmak üzere depolama işlemini yapan makineye kompresör denilmektedir. Elektrik motoru gücünü kullanarak havayı vakumlayan kompresörler, atmosferden emdiği havayı yüksek oranlarda tüp içinde sıkıştırmaktadır. Daha sonra bu hava kontrollü bir şekilde pnömatik devrelerin çalışmasında kullanıma uygun basınçlar ile tahliye etmektedir.

Kompresörlere dair merak edilen hususlardan birisi de kompresör çeşitleridir. Kompresör çeşitleri arasında birçok değişik model bulunmaktadır. Araç motorlarına bakıldığında motor tipi ne olursa olsun motorun amacı, aracın istenilen hız ve güçte hareketini sağlamaktır. Kompresörde araç motoru gibi tiplerine göre değişiklik gösterse de temel amaç atmosfer havasını vakumlamak ve sıkıştırmaktır. Sonra söz konusu hava istenilen basınçla dışarı itilerek devrenin çalışması sağlanmaktır.

Pistonlu Kompresör Nedir?

Pistonlu hava kompresörlerinde silindir içerisinde hareket eden pistonun sürekli yer değiştirmesi ile hava sıkıştırılmaktadır. Pistonlu hava kompresörlerinde sıkıştırma pistonun yalnız bir yöne hareketi esnasında gerçekleşirse, tek yönde etkili; her iki yöne hareketi sırasında sıkıştırma oluyorsa çift yönde etkili pistonlu kompresörden bahsedilmektedir.

Vidalı Kompresör Nedir?

Vidalı kompresör, diğer kompresörlerden farklı olarak birbirine geçmiş rotor çiftinden meydana gelmektedir. Basınçlı havayı piston yerine birbirine geçmiş rotor çifti kullanılmaktadır. Bu yapıya sahip kompresör makinelerine vidalı kompresör denilmektedir.

Kompresör Çalışma Prensibi

Kompresörler birçok farklı model ve basınç aralığında hizmet vermek amacıyla üretilmektedir. Kompresörlerin çalışma prensibi otomobil motorlarına benzetilmektedir. Motor yuvası içinde aşağı yukarı hareket eden motor, benzini sıkıştırmakta böylelikle patlama ve yanma sağlanmaktadır. Patlama ve yanma neticesinde oluşan gaz egzozdan dışarıya atılır. Kompresörler atılan gazı depolar ve basınçlı bir şekilde daha sonra kullanılmak üzere saklar. Kompresörlerde piston yuvasında hareket eden kompresör bu hareketle çalışmaktadır.

Kompresör Bakım ve Tamiri Neden Önemlidir?

Kompresörler, fiyatları incelendiğinde pahalı makinelerdir. Bu sebeple kompresörlerin bakımı, servis hizmetleri ve tamiri oldukça mühimdir. Kompresörlerin bakımında haftalık, aylık ve yıllık bakımlar özenle yaptırılmalıdır. Kompresör bakımlarında yazlık ve kışlık olarak mevsimlere göre bakım uygulamaları göz önünde bulundurulmaktadır.

Bakımı yapılmayan ve dikkate alınmayan kompresörler arıza vermekte ve çeşitli problemlere yol açabilmektedir. Bu durumda profesyonel kompresör tamircilerinin hizmet verdiği servis hizmetlerine en kısa sürede başvurmak gereklidir. Arıza durumunda kompresörlerde parça değişimi ihtiyacı da doğabilmektedir. Bu sebeple orijinal yedek parça hizmetini sağlayan kompresör servisleri öncelikli olarak tercih edilmektedir. Kompresörün kullanıldığı yerin temizliğine de dikkat edilmelidir. Çok toz alan bir yerde kompresör kullanımından kaçınılmalıdır.

Kademeleri ile Kompresöre Bakış

Kompresörler, iki veya üç kademeli olabilmektedir. Alçak basınç sisteminde oluşan hava ara soğutucuya aktarılmakta ve depo içinde her zaman belirli bir oranda su buharı oluşmaktadır. Bu durum pnömatik sistemlerde karşılaşılmak istenmeyen bir sonuçtur. Bu noktada depo altına tahliye vanası yerleştirilir ve depo içinde ayıklama işlemi yapılır. Depo içindeki hava hem nemlendirici hava hemde kurutucu hava olarak kullanılabilmektedir. Kurutucu hava olarak kullanılacak havanın nem ayrıştırması yapılır. Kompresörler gücünü elektrik motorlarından alır ve 0-40 bar arasında basınçlı hava üretirler.

Kompresör Kullanım Alanları Nerelerdir?

Kompresörler, mekanik harekete ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilen makine türleridir. Kompresörden enerji elde ederek makine çalıştırmak ise pahalı bir dönüşüm olarak görülmektedir. Buna rağmen elektriğin yetersiz veya istenilen yüksek voltajla elde edilemediği işletmelerde kompresör kullanıma ihtiyaç duyulmaktadır. Kompresörlerin sağladığı basınçlı hava gücü ortaya çıkardığı başarılı neticeler ile işletmelere uygun bir maliyet bütçesi sunar.

Kompresörler, küçük işletmelerden büyük işletmelere kadar çok geniş bir kullanım alanına haizdir. Örneğin lastikçilerde kompresör kullanılmaktadır. Lastik değişiminde lastik bijonlarının sökülmesi ve takımında havalı sökme takma tabancıları yüksek oranda basınçlı hava kullanmaktadır. Suyun ve nemin olduğu ortamlarda elektrikli makine kullanımı güvenli bir yatırım olarak görülmemektedir. Bu tip işletmeler, kompresör havası ile çalışan makine kullanımını tercih etmektedir. Büyük işletmelere örnek olarak otomobil fabrikaları gösterilebilir.